Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sexy obočí


Jak si správně vytrhat obočí?
K vymezení správného tvaru vám pomůže tužka. Přiložte ji vertikálně vedle nosu. Na místě, kde se dotýká obočí, by měly vaše chloupky začínat. Druhý konec určíte, když jednu část tužky položíte na nos a druhou na vnější koutek oka. V bodě, kde se dotýká obočí, by měl oblouk končit.
Ještě než se pustíte do vytrhávání, potřete oblast kolem očí pleťovou vodou, např. Elixir Calming Lotion, Dermacol, 109 Kč. "Napněte horní víčko. Pinzetou (pozn. red.: ostrá a přesná je třeba pinzeta Slant Tweezer, Profimed, 540 Kč) uchopte vybraný chloupek a rychlým tahem jej vytrhněte. Chloupky vždy vytrhávejte po směru růstu. Pokud vám pleť natekla, zklidníte ji kostkou ledu," nabádá pražská kosmetička Karolína Koudelková z Clinique.
Čtěte tipy, jak máte tvarovat obočí a volit oční make-up, abyste zakryla nedostatky obličeje.

alt. text

Když máte: Oči daleko od sebe
Upravte obočí podle základního návodu. Stalo se vám, že jste to s vytrháváním trochu přehnala? Nevadí. Máme pro vás dvě nouzová řešení.
"Chybějící chloupky domalujte tužkou nebo stíny na obočí (kvalitní jsou Brown Sculptins, Clinique, 740 Kč), jejichž odstín odpovídá barvě vašich vlasů. Tužkou několikrát přejeďte po obočí, až se sladí tón líčidla s barvou vašich přírodních chloupků. Jestliže se vám zdá výsledek přeplácaný, stačí, když ho zjemníte vatovou tyčinkou," radí kosmetička.
Chcete, aby vám obočí rostlo rychleji? Dodejte mu výživu přípravkem Eyebrow Lipocils, Talika, 745 Kč.
Líčení: Do vnitřního koutku oka naneste tmavší stín, který pak směrem ven vystínujte.

alt. text

Když máte: Oči blízko u sebe
S vytrháváním obočí začněte zhruba o dva milimetry dál od základní přímky. Opticky si tím rozšíříte pohled.
"Jestliže nemáte s úpravou zkušenosti a děsí vás představa špatně tvarovaných oblouků, můžete si vystačit s tužkou na obočí (pozn. red.: třeba Eye and Eyebrow pencil, Talika, 395 Kč). Požadovanou linii zdůrazněte líčidlem. Doporučuji vyhnout se příliš tmavým odstínům, které obličeji dodávají tvrdý výraz," vysvětluje Karolína Koudelková.
Zkrášlené obočí zafixujte regenerační čirou řasenkou, Oriflame, 99 Kč.
Líčení: Vaše oči se opticky oddálí, když do vnitřního koutku nanesete světlý stín (klidně můžete použít bílou perleť). Vnější koutek ozdobte kontrastním tmavým stínem.

alt. text

Když máte: Zapadlé oči
"Vyhněte se tomu, že byste obočí vytrhávala seshora! Zbytečně si tak ,vyrobíte? přísnější pohled ? klenba obočí se sníží a oko v ní zapadne," varuje cosmo expertka.
Při vytrhávání dbejte na to, aby tvar vašeho obočí vytvářel lehký oblouk. Na začátku by mělo být silnější a směrem ke konci mírně zeslabovat. Nejvyšší bod vaší oční klenby by měl ležet zhruba v její třetí čtvrtině.
Líčení: Vnější polovinu horního a dolního víčka orámujte černou tužkou, např. Extreme definition, 001, Rimmel, 129 Kč. Celé víčko poprašte světlými stíny, vnější konec obočí zdůrazněte tmavším tónem. Vyzkoušejte třeba Trio Eye Shadows, odstín 50, BeYu, 629 Kč.

alt. text
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dotaz

(martina, 9. 11. 2008 13:46)

mam takovi dotaz chtela bych se zeptat jestli neexitstuji sablony na vytrhavabi oboci a kde je koupi. dekuji m.

problém:D

(barbara, 4. 8. 2008 20:14)

Zdravím,prosila bych o radu:)...s jedním obočím jsem spokojená ale druhé mi roste nepravidejně a celkově to dělá divný pohled...mám pocit že mi na tom druhém obočí v jedné části pár chloupků chybí,ale tužkou se mi to maskovat nechce...nemohla byste mi prosím něco poradit?